Coraz trudniej o atrakcyjnie oprocentowany depozyt. Jeśli chcesz zamrozić swoje oszczędności na lokacie bankowej musisz liczyć się z tym, że aktualnie ranking lokat 2015 przedstawia lokaty, których oprocentowanie nie sięga już nawet 5,00%. Nie oznacza to jednak, że nie warto już swoich oszczędności deponować na lokatach. Wręcz przeciwnie, odpowiednia usługa pozwoli Ci na lepsze zarządzanie kapitałem i umożliwi ich zabezpieczenia, a dodatkowo zagwarantuje odsetki. Nawet jeżeli będą to niewielkie kwoty z pewnością na przestrzeni wielu miesięcy, czy nawet lat będą odczuwalne dla Twojego oszczędnościowego portfela.

Przede wszystkim decydując się na lokatę bankową, nie musisz obawiać się, że ta inwestycja może wiązać się z jakimkolwiek zagrożeniem. Bank wypłaci Ci całą zdeponowaną kwotę po upłynięciu terminu zapadalności, a wiele instytucji oferuje także usługi, które nie wiążą się z utratą odsetek w przypadku gdy zdecydujesz się na wcześniejsze zerwanie umowy.

Ranking lokat 2015 na kwiecień nie przynosi dużych zmian. Już od ubiegłego miesiąca oprocentowanie nawet dotychczas atrakcyjnych lokat promocyjnych znacznie spadło. Eksperci wygłaszają swoje opinie na temat najbliższych miesięcy. Choć RPP nie planuje ponownego obniżenia stóp procentowych, podniesienie tej wartości może nie nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy. Dodatkowo należy pamiętać, że prawdopodobnie cały bieżący rok będzie trudny dla banków ze względu na niskie zyski. To również ogromny argument, który trzeba mieć na uwadze oczekując lepszych zysków z lokat.

Kwiecień 2015 – porównanie depozytów

Lokaty które nadal warto zakładać to niezmiennie propozycje dla nowych Klientów banków. Instytucje wciąż starają się takimi promocjami przyciągnąć usługobiorców, którzy będą w stanie zasilić kapitał banku nowymi środkami finansowymi. Lokaty choć są zdecydowanie niżej oprocentowane są istotnym elementem, który konieczny jest do prawidłowego funkcjonowania banków. Nie dziwi zatem fakt, że nadal aktualne są produkty z niemal dwukrotnie wyższymi odsetkami dla wybranej grupy konsumentów. Jeżeli masz taką możliwość, nie zastanawiaj się długo. To być może ostatnia szansa by jeszcze zdeponować swoje oszczędności i czerpać z tego jak największy zysk. Nie możemy mieć bowiem pewności jak długo usługi na tzw. start będą jeszcze dostępne w ofertach banków. Szczególnie, że już teraz ucierpiały one na obniżeniu stóp procentowych i oferują nawet o 1,00% mniej w skali roku niż jeszcze dwa miesiące temu.

 
Getin Bank
BGŻ Optima
Santander Consumer Bank
Lokata na Start
Lokata Bezkarna
Lokata Direct +
4,00%
4,00%
3,30%
2 miesięczna umowa
3 miesięczna umowa
Elastyczny okres trwania umowy od 1 do 36 miesięcy
Minimalna kwota – 500 złotych
Minimalna kwota – 1000 złotych
Minimalna kwota – 5000 złotych

Załóż lokatę online

Jeżeli decydujesz się na utworzenie lokaty pamiętaj o możliwości jakie oferuje bankowość online. Nie musisz osobiście kontaktować się z pracownikami banku. Wystarczy, że złożysz internetowy wniosek, a doradca banku skontaktuje się z Tobą w krótkim czasie. Wypełnienie takiego formularza zagwarantuje Ci swobodę i oszczędność czasu. Nie musisz tracić czasu na długiej wizycie w oddziale banku, a dodatkowo podejmiesz decyzję o rozpoczęciu oszczędzania dokładnie wtedy, kiedy uznasz, że to dla Ciebie najlepszy moment. Banki do założenia lokaty wymagają minimum formalności. Bez trudu wypełnisz w ciągu kilku minut formularz, który wymaga wyłącznie Twoich podstawowych danych. Nie musisz także obawiać się gdyż wszystkie informacje przekazywane online są zabezpieczane i nie będą użyte w niepowołany sposób.