Lokaty trzyletnie.

Lokaty trzyletnie to lokaty jakie zakłada się na okres trzech lat i należą one do grupy lokat długoterminowych. W niemal każdym banku znajdziemy propozycję lokaty na trzy lata i przy odrobinie poszukiwań można znaleźć taką, w której oprocentowanie będzie naprawdę przyzwoite. Sprawdźmy kilka z ciekawszych ofert lokat trzyletnich. neoLokata 36M/24M przygotowana została przez neoBank. Klienci, którzy skorzystają z oferty mogą liczyć na 2% oprocentowanie w skali roku. Zakres kwot na tej lokacie to przedział od 500 do 1 000 000 złotych. Warunkiem jaki trzeba spełnić, aby móc skorzystać z oferty jest posiadanie w banku konta osobistego lub założenie internetowego rachunku technicznego. Taki rachunek można założyć poprzez serwis neoBANK24.

Lokata Standardowa w Credit Agricole.

Lokata Standardowa w Credit Agricole jest lokatą trzyletnią z oprocentowaniem w wysokości 2,3% w skali roku. Do jej uruchomienia potrzebujemy jedynie 1 000 złotych. Do skorzystania z depozyty nie musimy zakładać konta w Credit Agricole, gdyż bank sam otworzy nam specjalny rachunek techniczny służący do obsługi naszej lokaty. Oprocentowanie lokaty będzie niższe i równe 2,1% w skali roku, jeżeli założymy ją przez aplikację mobilną. e-Lokata Rentierska to kolejna z propozycji lokat trzyletnich. Przygotował ją Noble Bank. Klienci otrzymają oprocentowanie na lokacie w wysokości 2,2% w skali roku. Dużym minusem tej oferty jest bardzo wysoki minimalny wkład na lokacie, który wynosi tutaj aż 150 000 złotych. Kwota maksymalna jaką możemy wpłacić na depozyt to 20 000 000 złotych. Jak widać zakres kwot jest naprawdę ogromny. Kapitalizacja odsetek ma miejsce raz w miesiącu w dniu jaki klient sam określił. W sytuacji, kiedy lokata zostanie zerwana w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, jej oprocentowanie zostanie przez bank obniżone do 1% w skali roku. Zrywając lokatę po upływie dwunastu miesięcy oprocentowanie spadnie do 1,25% w skali roku. Bogatsi klienci, którzy założą lokatę na minimum jeden milion złotych dostaną dodatkową usługę Noble Concierge. Zakładając depozyt na okres dwóch lat, jego oprocentowanie będzie równe 2,1% w skali roku. Bardzo duży zakres kwot na lokacie mówi o jednym, że jest to depozyt skierowany do osób bogatych.

Zobacz także:  Inwestycje na współczesnym rynku

Lokata Rentierska IB w Idea Banku.

W ofercie Idea Banku znajdziemy propozycję lokaty rentierskiej IB. Założymy ją dysponując kwotą od 500 do 1 000 000 złotych. Oferta skierowana jest zarówno do nowych jak i obecnych klientów banku. Można ją założyć online lub poprzez aplikację mobilną. Jednym z warunków niezbędnych, aby można było założyć lokatę jest posiadanie w banku konta osobistego. Oprocentowanie jest stałe przez cały okres trwania lokaty. Kapitalizacja odsetek ma miejsce na koniec okresu i jeżeli zerwiemy lokatę przed czasem czeka nas całkowita utrata odsetek. Wpłacając na okres dwóch lat na tą lokatę 10 000 złotych oprocentowanie będzie równe 2,35% w skali roku. Zysk netto jaki uda nam się wypracować będzie równy 375 złotych.