Chętniej oszczędzamy na cele, które nie wymagają wielomiesięcznego zamrażania pieniędzy na lokacie bankowej. Polacy najczęściej zbierają pieniądze na konkretny cel. Jednym z najpopularniejszych są wakacje, remont, kupno samochodu lub droższego sprzętu AGD/RTV. Takie preferencje znajdują odzwierciedlenie w ofertach dostępnych w bankach. Pomimo dużej różnorodności to usługi, których umowy trwają krócej, cieszą się znacznie większym zainteresowaniem. Dlatego też banki chętniej zmieniają ich warunki i proponują korzystniejsze oprocentowanie o czym można przeczytać m.in. we wcześniejszych artykułach.

Banki systematycznie obniżają oprocentowanie

Podatek bankowy ma ogromny wpływ na wszystkie produkty oszczędnościowe. Instytucje od początku roku obniżają oprocentowanie zdeponowanych pieniędzy. Szczególnie cierpią na tym stali Klienci banków, a także wszystkie osoby, które nie mają już możliwości skorzystać z promocyjnych lokat. Coraz trudniej jest znaleźć atrakcyjny depozyt długoterminowy. W marcu kolejne instytucje zdecydowały się na pomniejszenie zysków Klientów, którzy zamierzają zamrozić swoje pieniądze na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Znaczna część lokat terminowych posiada oprocentowanie, które nie zapewnia nawet 3,00% w ciągu roku. Łatwo zatem o pochopny wniosek, że depozyty są niekorzystne i oszczędzanie z pomocą produktów bankowych nie przynosi żadnych realnych zysków.

Pamiętaj – warto oszczędzać

Pomimo niskiego oprocentowania lokat to nadal oferty, które mogą zachęcać ze względu na całkowite bezpieczeństwo pieniędzy zdeponowanych w banku, a także wyjątkowo łatwy dostęp do tych usług. By założyć lokatę nie musisz spełniać licznych warunków, a wszystkie formalności uda Ci się wypełnić nawet bez wychodzenia z domu.

Lokata bankowa w przeciwieństwie do alternatywnych sposobów inwestowania, dedykowana jest nie tylko Klientom, którzy mają obszerną wiedzę o finansach ale w szczególności przeciętnym użytkownikom, którzy nie chcą tracić swojego czasu na poznawanie skomplikowanych procesów związanych z inwestowaniem. Z lokat, bez żadnych problemów mogą skorzystać nawet te osoby, które dopiero zaczynają przygodę z oszczędzaniem i jeszcze nie są zdecydowane w jaki sposób cały ten proces ma przebiegać.

Oszczędzanie, szczególnie długoterminowe może w znaczny sposób podnieść komfort Twojego życia. Zabezpieczając finansowo swoją przyszłość, a także Twoich najbliższych. Systematycznie gromadzone pieniądze mogą z czasem okazać się wartościowym kapitałem.

Ranking produktów oszczędnościowych

Obawiasz się, że będziesz w stanie wybrać najlepszej lokaty ze względu na zbyt wiele produktów? Wszystkie Twoje wątpliwości mogą zostać rozwiane w niezwykle prosty sposób. Wystarczy, że poświęcisz odrobinę swojego czasu i skorzystasz z przygotowanego przez specjalistów porównania lokat. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą swoich oszczędności możesz także dowiedzieć się czy oferty depozytów są korzystniejsze od kont oszczędnościowych. Zachęcamy do świadomego oszczędzania i wybierania wyłącznie tych usług, które będą odpowiadały Twoim wyznaczonym celom.