Dlaczego lokaty terminowe są lepsze niż inne?

Lokaty terminowe zapewniają wysoki stopień pewności inwestycji, ale są też inne cechy, które sprawiają, że warto je rozważyć. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, których możesz nie wiedzieć o inwestycjach w lokaty terminowe.

Możesz wybrać z zakresu dat zapadalności. Lokaty terminowe zazwyczaj wynoszą od jednego miesiąca do pięciu lat. Zasadniczo im dłuższy czas do wykupu, tym wyższa stopa oprocentowania inwestycji.

W terminie zapadalności masz możliwość reinwestowania odsetek uzyskanych z powrotem w lokatę terminową lub przeniesienia odsetek na wyznaczone konto bankowe. To pozwala albo zwiększyć kwotę, którą inwestujesz w następną lokatę, albo wykorzystać odsetki do innej inwestycji.

W zależności od wybranego terminu możesz spłacać odsetki co miesiąc, co kwartał, co pół roku, co roku lub w terminie zapadalności. Cztery z tych opcji płatności, w zależności od terminu, mogą dać ci dostęp do odsetek przed terminem zapadalności, jeśli chcesz wykorzystać pieniądze na inwestycje w inne miejsce.

Założenie lokaty terminowej może być tak proste, że wystarczy przejście do trybu online. Możesz użyć internetowego formularza wniosku z elektroniczną weryfikacją, aby otworzyć konto, które można wypełnić w zaledwie 10 minut. Jeśli jesteś zajęty w godzinach pracy, aplikacja online może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Możesz połączyć swoją lokatę terminową z kontem zarządzania gotówką w celu bezproblemowej integracji w terminie zapadalności. Umożliwia to sprawdzenie stanu depozytów terminowych oraz dostępnych środków na reinwestycję w terminie zapadalności. Jest to szczególnie korzystne dla samozarządzających super funduszami, aby usprawnić księgowość, a także deklaracje podatkowe, audyt i sprawozdawczość na koniec roku budżetowego.

Co wziąć pod uwagę przed wyborem lokaty terminowej?

Jeśli zastanawiasz się nad lokatą terminową, by zwiększyć swoje inwestycje, oto kilka porad i wskazówek, które możesz rozważyć przed wykonaniem tego kroku. Rachunki lokat terminowych są jedną z opcji dostępnych dla inwestorów, którzy chcą uzyskać więcej ze swoich oszczędności. Depozyty terminowe to inwestycje terminowe, co oznacza, że ​​Twoje pieniądze są „blokowane” do końca okresu, kiedy osiągną termin zapadalności.

Pomyśl o rachunku lokaty terminowej jak o rachunku oszczędnościowym, na którym wpłacasz określoną kwotę i zarabiasz na swoich oszczędnościach. To, jakie odsetki otrzymasz, zależy nie tylko od oprocentowania lokaty terminowej, ale także od jej częstotliwości płatności, czy jest ona złożona, a jeśli tak, to jak często.

Lokaty terminowe są oprocentowane według stałej stopy, a nie zmiennej stopy procentowej, i są tak skonstruowane, aby oszczędzać na koncie do końca okresu. Jeśli musisz zamknąć konto wcześniej lub chcesz uzyskać dostęp do swoich pieniędzy przed upływem terminu, prawdopodobnie zostanie naliczona opłata. Warto o tym pamiętać, przy wybraniu ostatecznej lokaty i warunków, o jakie się opiera.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.