Blog

Ciekawe opcje kredytowe

2017-07-12

Wiele osób poszukując ofert na kredyt sprawdza, jakie możliwości banki oferują im w tym zakresie. Mowa nie tylko o kwocie kredytu., ale także wielu interesujących opcjach., jakie coraz częściej pojawiają się jako propozycja banków dla klientów.

Dzisiaj kredyt stanowi produkt, którym banki chcą przyciągać do siebie uwagę klientów. Nie dziwi więc rosnąca ilość możliwość jaką mają osoby decydujące się na zaciągnięcie kredytu. Dlatego też oferty różnią się od siebie, nie tylko jak chodzi o warunki przyznania kredytu, ale także warunki jego spłaty. Coraz częściej pojawiają się propozycje na kredyt dedykowane dla konkretnej grupy osób, na przykład dla seniorów. Tutaj zazwyczaj chodzi przede wszystkim o dokument jakie są potrzebne do uzyskania kredytu, najczęściej bowiem wystarcza jedynie odcinek świadczenia takiego jak renta czy emerytura, aby można było szybko wliczyć zdolność kredytową zainteresowanej osoby.

Czytaj więcej »

Dobre lokaty i możliwość oszczędzania

2015-12-07
Na pewno każdy kto posiada jakąkolwiek wolną gotówkę, zastanawia się co z nią zrobić, aby ją pomnożyć. Dzisiaj na pewno nie powinno to być zbyt wielkim problemem, ponieważ jest bardzo wiele możliwości w tym zakresie. Jednakże niektóre formy, jak na przykład inwestowanie na giełdzie czy w fundusze powiernicze może być dość ryzykowne, przede wszystkim ze względu na to, że inwestor nie ma pewności czy uda mu się zarobić. Co więcej takie inwestycje obarczone są dość dużym ryzykiem, jak mowa o utracie zainwestowanych pieniędzy. Dlatego też obecnie coraz więcej osób skłania się, aby wybrać opcje takie jak lokaty, dzięki którym zysk jest pewny, chociaż może nie jest najwyższy. Obecnie lokaty różnego rodzaju w swojej ofercie mają wszystkie banki. Powodem tego że są one tak powszechnie dostępne z pewnością jest między innymi ich coraz większa popularność. Dzięki temu klienci bez większych problemów mogą dzisiaj znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb lokaty. Nawet jeżeli ktoś nie dysponuje zbyt dużą sumą pieniędzy, na pewno obecnie bez większych ;problemów zdoła znaleźć idealnie dopasowaną ofertę na lokaty.

Czytaj więcej »

Uniknąć problemów przy kredycie

2015-07-03

Przy braniu kredytów gotówkowych nie tylko decydują nasze zarobki. Bardzo ważna jest dobra opinia i historia naszych zobowiązań finansowych.

Opinia kredytowa to jeden z najistotniejszych czynników, który jest brany pod uwagę przez bank. Oczywiście liczy się także zdolność kredytowa. O nią też należy dbać bardzo uważnie. Coraz więcej Polaków przekonuje się o tym jak bardzo istotna jest historia kredytowa. Niekiedy może się zakończyć tym, że usłyszymy w banku iż „figuruje Pan/Pani w BIK-u”. BIK jest to Biuro Informacji Kredytowej, które współpracuje z bankami oraz innymi instytucjami i zbiera informacje na temat naszych kredytów. Banki bardzo chętnie korzystają z takich informacji i coraz częściej zasięgają opinii o swoich przyszłych klientach.

Czytaj więcej »