Blog

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego.

2019-06-06
Napisany przez Site Owner

Kredyt konsolidacyjny to forma kredytu dla osób posiadających wiele zobowiązań. Dzięki niemu zobowiązania te można połączyć w jeden kredyt w banku z którym podpiszemy umowę. Skonsolidować można takie zobowiązania jak kredyty, pożyczki, karty kredytowe, a także limity w koncie. Jedyne czego bank nie skonsoliduje to zobowiązania powstałe w parabankach, czyli wszelkiego rodzaju szybkie pożyczki czy chwilówki. Konsolidacja kredytów przeznaczona jest dla osób, które chcą poprawić swoją sytuację finansową, albo po prostu zapominają o spłacie kilku rat. Jak każdy kredyt, również kredyt konsolidacyjny ma zarówno wady jak i zalety poznasz je na stronie www.17bankow.com.

Zalety kredytu konsolidacyjnego.

Główną zaletą jest możliwość zamiany kilku rat na jedną ratę. Poza tym rata ta może być niższa niż suma wcześniejszych zobowiązań, ponieważ okres kredytowania zostanie wydłużony. W związku z tym poprawa bieżącej sytuacji finansowej jest realna. Ważną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest możliwość negocjacji warunków kredytu. Każdy chce skorzystać z jak najbardziej atrakcyjnej oferty dlatego nie bójmy się negocjować z bankiem. Przenosząc wszystkie zobowiązania do jednego banku możemy skorzystać z ciekawej oferty. Często banki oferują także możliwość dobrania dodatkowych pieniędzy do konsolidacji. Wysokość kwoty uzależniona jest od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Warto jednak mieć taką możliwość i w razie konieczności skorzystać z dodatkowej gotówki.

Wady konsolidacji.

Spłata niższej miesięcznej raty wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty kredytu. Dłuższy okres kredytowania oznacza natomiast konieczność spłacenia wyższej kwoty odsetek. Dlatego też wyznacznikiem opłacalności kredytu konsolidacyjnego powinna być informacja czy odsetki są wyższe, czy niższe niż suma wszystkich wcześniejszych zobowiązań. Jeśli wysokość odsetek przewyższa sumę zobowiązań to kredyt ten nie jest dla nas opłacalny i warto poszukać innej oferty. Oczywiście koszty kredytu to nie tylko odsetki, ale również prowizje, opłaty bankowe, ubezpieczenie itp. Ostateczną decyzję podejmujmy więc po dokładnym przekalkulowaniu wszystkich kosztów.

Inne ważne informacje o konsolidacji.

Dodatkowa gotówka oferowana przez bank przy kredycie konsolidacyjnym na pewno jest kuszącą propozycją. Czy jednak zwiększanie naszych zobowiązań, gdy sytuacja finansowa nie jest korzystna, jest niezbędne? Korzystając z tej opcji nasz dług do spłaty rośnie. Dlatego też dobrze zastanówmy się czy faktycznie dodatkowa gotówka jest nam niezbędna. Konsolidacja kredytów może poprawić naszą sytuację finansową, zapanujemy nad domowym budżetem i łatwiej będzie nam odłożyć na drobne przyjemności.