Blog

Faktyczne koszty przy kredytach gotówkowych

Po podpisaniu umowy o kredyt gotówkowy bardzo często okazuje się, że kredytobiorca ma do czynienia z nietypowymi kosztami. Na rynku kredytowym mimo wielu poważnych zmian prawnych w dalszym ciągu występuje kilka nieścisłości lub dziwnych opłat, z którymi zapoznasz się w poniższym artykule. Dzięki temu unikniesz wielu pułapek ekonomicznych. szukając ciekawych ofert wejdź na http://www.kredytowysklep.pl/.

Na jakie koszty dodatkowe przy kredytach gotówkowych zwrócić szczególną uwagę?

Jedna z najważniejszych pułapek na rynku kredytowym dotyczy właściwej oceny kosztów obsługi zobowiązania, nawet krótkoterminowego. Przy kredycie na poziomie 20 000 złotych, prowizji 10% i oprocentowaniu 10% płacisz odsetki od kwoty nie 20 000 złotych, ale od kwoty 20 000 złotych powiększonej o 10% prowizji. Widzisz zatem wyraźnie, że koszty znacząco w takim przypadku rosną. To częste nieporozumienie występujące pomiędzy kredytodawcami, a kredytobiorcami. Niestety faktyczne koszty przy kredytach gotówkowych nie kończą się na prowizji i oprocentowaniu. Banki detaliczne, co ciekawe stosują nawet dodatkowe opłaty za cykliczne przelewy za raty kredytu gotówkowego. Nie jest to uczciwe podejście. W firmach pożyczkowych takie praktyki rzadko występują. Nie zgadzaj się również na opłaty za tzw. rozpatrzenie wniosku, które niekoniecznie musi okazać się pozytywne. W bankach detalicznych przy zaciąganiu kredytu doradca często proponuje uruchomienie drogiego rachunku osobistego. W praktyce zatem bardzo często bardziej opłaca się współpraca z sektorem firm pożyczkowych, tzw. parabanków. W firmach pożyczkowych masz do czynienia jedynie z prowizjami, a rzadko z nietypowymi opłatami dodatkowymi. Poza prowizją warto skupić się na podejściu kredytodawcy do ubezpieczenia kredytu gotówkowego. Niektóre instytucje finansowe nie naciskają klientów na ubezpieczenie, a inne wręcz przeciwnie, wręcz wymuszają poniesienie ponadstandardowych kosztów. Pamiętaj, im lepsza zdolność kredytowa, tym większe pole do negocjacji warunków podpisania umowy.

Podsumowanie kosztów przy kredytach gotówkowych

Oprocentowanie, prowizja, koszty przelewów, a także ubezpieczenie to najpopularniejsze koszty występujące przy zaciąganiu kredytów gotówkowych. Oczywiście możesz spotkać również inne nietypowe opłaty, które niekoniecznie zgadzają się ze standardami prawnymi.