Blog

Jak spłacać dług i zaoszczędzić równocześnie?

2017-04-25
Napisany przez Site Owner
Określenie priorytetów finansów i ustalanie budżetu to zawsze dobre pomysły, ale robienie tego przy jednoczesnym spłacaniu długu jest szczególnie ważne. Konsumenci mogą się zastanawiać, jeśli można zaoszczędzić na emeryturę i spłacić dług. Jeśli konsument się zgadza z niezabezpieczonym długiem i oszczędza niewiele lub nic, pytanie to staje się jeszcze bardziej naglące. Dobrą wiadomością jest możliwość, że da się to zrobić.

Jak?

Konsultacje z profesjonalistą finansowymi może pomóc wprowadzać konsumentów na właściwą ścieżkę, ale oto niektóre sprawdzone kroki, które pomogą Ci zaoszczędzić, spłacając dług:​
  • Ustanowienie funduszu nadzwyczajnego.
  • Trzeba umieścić co najmniej 1000 złotych na rachunku oszczędnościowym, aby wykorzystać je do nieoczekiwanych sytuacji krytycznych, takich jak naprawa samochodów, koszty leczenia i inne wydatki. Gdy wystąpi prawdziwa sytuacja awaryjna, pieniądze mogą oznaczać, że nie musisz sięgać po kartę kredytową, aby pokryć koszt.
  • Zbuduj budżet. Aby utworzyć dokładny budżet, wykonaj kilka prostych kroków:
  • Musisz dokładnie wyobrazić sobie, co nadchodzi w każdym miesiącu - obliczyć każdy koszt, aby obliczyć miesięczne wydatki. Nie zapomnij o tym, co wydawane jest na artykuły spożywcze i usługi, takie jak opieka nad dziećmi, pralnia chemiczna, gaz i transport.
  • Porównaj pieniądze wchodzące do kwoty wychodzącej.
  • Niezależnie od nadwyżki środków pieniężnych, które otrzymujesz po zapłaceniu rachunków, stosuj się do spłaty długów przy zachowaniu oszczędności na wypadek sytuacji nadzwyczajnej.
  • Narzędzie do budżetowania, które może być pomocne:
  • Notatnik - to podejście starej szkoły może wciąż być najlepsze. Zapisuj miesięczne dochody u góry strony i odejmuj poszczególne wydatki.
  • Office Online - dzielenie wydatków z tym programem online z kilkoma bezpłatnymi osobistymi budżetami i narzędziami organizacyjnymi.
  • Zdecyduj, gdzie umieścić dodatkowe pieniądze

Przed zastosowaniem wszystkich dodatkowych pieniędzy do oszczędności należy rozważyć koszt przeprowadzenia bilansów kart kredytowych miesiąc po miesiącu. Średnia stopa procentowa od karty kredytowej wynosi około 15,18%. Oprocentowanie oszczędności, w międzyczasie, wynosi około 1%. Oznacza to, że zadłużenie z tytułu kart kredytowych przy jednoczesnej oszczędności w banku kosztuje 14% każdego miesiąca. To nie znaczy, że konsumenci nie powinni oszczędzać, ale "oszczędnościowe" podejście może kosztować. Pamiętaj o tym, czy spłacić dług w czasie oszczędzania.

Pamiętaj: Numery nie kłamią. Mówiąc matematycznie, rozsądniejsze jest spłacenie długu przy budowie początkowego funduszu nadzwyczajnego. Kiedy fundusz początkowy zostanie ustanowiony, możesz zwiększyć kwotę zadłużenia karty kredytowej. Gdy zadłużenie o wysokim zadłużeniu zostanie spłacone, zastosuj środki, aby agresywnie oszczędzić je na przyszłość.

Inteligentni konsumenci nie planują rozpocząć oszczędności na przyszłość "kiedyś". Zamiast tego planują zmaksymalizować strategie wypłacania zadłużenia już teraz.