Blog

Zasady działania lokat dynamicznych.

2017-01-26
Napisany przez Site Owner

Pojęcie lokaty dynamicznej.

Lokata dynamiczna inaczej nazywana jest lokatą progresywną. Jest ona umowa jaka zostaje zawarta pomiędzy bankiem, a klientem i dotyczy ona lokowania pieniędzy. Lokata dynamiczna cechuje się widocznym wzrostem oprocentowania wraz z upływającym czasem. Zasada działania tejże lokaty jest prosta. Im dłużej pieniądze są na lokacie, tym wyższe będzie jej oprocentowanie. Co istotne zyski z takiej lokaty można wypłacić z banku w każdej chwili i można zatrzymać dla siebie odsetki jakie udało się uzbierać przez cały czas trwania lokaty. Jest to bez wątpienia jedna z lepszych ofert lokat jakie obecnie mamy na rynku.

Okres lokowania pieniędzy na lokacie progresywnej.

Lokata progresywna otwierana jest przeważnie na okres jednego roku. Można też spotkać lokaty, które zawierane są na okres dwóch, a nawet trzech lat. Największą zaletą tejże lokaty jest to, że można mieć cały czas dostęp do swoich pieniędzy. Ponadto taka lokata ma o wiele wyższe oprocentowanie od standardowych rachunków i jest tylko trochę mniejsza od lokat terminowych. Warto właśnie na taką lokatę się zdecydować. Jest mniej ryzykowna i w każdej chwili można wypłacić swoje pieniądze, sprawdź jak dobrać odpowiednią lokatę na http://www.oszczednezycie.pl/.

Oferty lokat dynamicznych.

Banki mają bardzo szeroki wachlarz ofert lokat dynamicznych. Można znaleźć coś co będzie dla nas najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Jednym z banków oferujących lokatę dynamiczną jest Lukas Bank. Co ciekawsze zakładając lokatę na rok wystarczy, że wpłaci się minimalną kwotę tysiąca złotych. Nie jest to duża suma, dzięki czemu każdy może sobie na taką lokatę pozwolić. Oferta jest skierowana zarówno do osób, które mają dużą sumę pieniędzy jak i dla tych, którym wpadła do portfela jednorazowo większa suma pieniędzy. Każdy ma szanse na założenie lokaty dynamicznej. Ofertę lokat dynamicznych znajdziemy w Banku Pocztowym, w PolBanku, w EuroBanku, BOŚ a także w Banku Nordea. Banki uważają, że jest to jedna z lepszych lokat jakie mogą one zaproponować swoim klientom. Przede wszystkim mając taką lokatę mają oni możliwość wypłacenia swoich pieniędzy w każdej chwili i co bardzo ważne nie stracą przy tym odsetek. Różne są sytuacje i czasami potrzebne nam są pieniądze z dnia na dzień, mimo że zakładając taka lokatę pieniądze nie były nam potrzebne.