Blog

Karta kredytowa

2016-03-31
Napisany przez Site Owner

Pieniądze w naszych czasach zalegają na naszych kontach bankowych. Coraz mniej osób nosi pieniądze w swoich portfelach, a wynika to z tego, że dziś posługujemy się kartą bankomatową, która służy nam jako środek płatniczy. Z jednej strony jest to znacznie bezpieczniejsza forma noszenia majątku przy sobie, ponieważ pieniądze przy sobie, zawsze niosły to ryzyko, że możemy je szybko stracić, choćby przy jakiejś kradzieży. Obecnie kartę, nawet w sytuacji kradzieży, zawsze możemy zablokować i środki z naszego konta nie będą mogły zostać pobrane. Karta bankomatowa, to bardzo przemyślane narzędzie, na której znajdują się nasze dane i która nie wymaga wcale dużo miejsca w naszym portfelu. Taka forma płacenia, to właściwie korzyść, która daje nam wiele komfortu i pozwala również zaoszczędzić czas. Zastosowanie karty bankomatowej, jest również inne i dotyka takich produktów, jakimi są kredyty gotówkowe.

Pieniądze mają ogromne znaczenie w naszych czasach, jednak trzeba tutaj zauważyć, że przybierają one coraz bardziej wirtualną formę. Podobnie rzecz się ma przy kredytach, gdzie banki coraz częściej, zamiast pieniędzy, oferują karty kredytowe, na który znajdują się wymagane przez nas środki. Bardzo często taką kartę otrzymujemy w sytuacji, kiedy staramy się o kredyt ratalny. Banki wyrażają zgodę na ratalny kredyt, ale dla naszych potrzeb otrzymujemy również kredyt gotówkowy, który opiera się na przyznanej nam karcie kredytowej. Na takiej karcie znajduje się określony limit gotówki i tak naprawdę od nas zależy, czy z tych pieniędzy skorzystamy. Nie jest to wcale głupi pomysł, ponieważ pieniądze zawsze się przydadzą, jednak trzeba pamiętać, że po uruchomieniu takiej karty, nasza spłata kredytu będzie wzrastać.

Chwilówki przybierają dziś formę wygodnego z nich korzystania. Taka karta z przyznanym limitem jest dla wielu kredytobiorców nowością, ale pozwala to na bezpieczeństwo transakcji. Załóżmy, że kwota naszej pożyczki wynosi kilkadziesiąt tysięcy. Wychodząc z banku z taką kwotą, możemy czuć pewne obawy. Z kartą kredytową wygląda to już zupełnie inaczej. Nie jesteśmy wtedy obserwowani jako osoby wychodzące z walizką, a której znajdują się pieniądze. A odpowiednią kasę możemy wypłacać w bankomacie według uznanej przez nas proporcji. Oczywiście są ludzie, którzy nie idą aż tak bardzo za współczesnością i są też takie banki, które nadal wypłacają gotówkę w kasie swojej placówki. Wiemy wtedy, że nie są to wirtualne pieniądze, możemy poczuć je w dłoniach i cieszyć się z ich posiadania. Normalne jest to, że czują pieniądze w ręku, czujemy się bardziej pewni. W sytuacji, kiedy nie działają systemy informatyczne w sklepach, nie możemy również dokonać płatności kartą. Gotówka ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ pozwala nam na dokonanie płatności.

Kredyty gotówkowe, jak sama nazwa wskazuje, powinny być kasą wypłaconą do ręki pożyczkobiorcy. Systemy, jaki dziś się posługujemy, zupełnie ułatwiają nam sprawę. Obecnie nie musimy nawet iść do placówki bankowej, aby otrzymać kredyt gotówkowy. Dużym wsparciem w temacie jest internet, w którym znajdziemy wiele ofert kredytowych i co najważniejsze, możemy za jego pośrednictwem złożyć wniosek kredytowy. W wielu sytuacjach, decyzja banku trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a pieniądze na naszym koncie mogą się pojawić nawet do dwudziestu czterech godzin. Jest to bardzo wygodna forma kredytowania. Idąc do placówki banku, człowiek mógł czuć swego rodzaju zażenowanie i pewne opory. W domu, jesteśmy u siebie i mamy czas na zapoznanie się z warunkami umowy i nie czujemy tego skrępowania. Jeśli będziemy kiedyś zmuszeni do złożenia wniosku kredytowego, to warto to dziś zrobić za pośrednictwem internetu, wchodząc na stronę internetową wybranego przez nas banku.