Blog

Wady i zalety kredytów w ING Banku Śląskim

2015-04-16
Napisany przez Site Owner
 Decydując się na kredyt w każdym z banków przyjdzie nam wypełnić sporo formalności, abyśmy mogli otrzymać pieniądze jakie są nam potrzebne. W przypadku banku ING jest podobnie. W swojej ofercie ma on między innymi super szybkie pożyczki, pożyczki, które można wziąć przez Internet, pożyczki standardowe, a także tak zwane mega pożyczki, przy których można pożyczyć największą sumę pieniędzy.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski.

Pożyczki skierowane są zarówno do stałych klientów banku jak i do osób, które ten bank wybrały właśnie ze względu na ofertę kredytu jaką ma w swojej ofercie bank. W przypadku stałych klientów banku, którzy mają tutaj swoje indywidualne konto co najmniej trzy miesiące nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach. Bank sam zobaczy jakie były wpływy na nasze konto i oceni, czy posiadamy wystarczającą zdolność kredytową, aby ten kredyt otrzymać. Na konto muszą wpływać nam pieniądze z tytułu pracy na umowę, czy też z tytułu renty lub emerytury. Nie mogą być to jedynie jednorazowe przelewy. Pod uwagę bierze się również zasiłki macierzyńskie, ale w ich przypadku kwota kredytu jaką jest nam w stanie przyznać bank będzie nie wielka.

Zalety i wady kredytu w ING.

Zalet kredytów jakich udziela Bank ING jest cała masa. Bez wątpienia jedną z większych jest dosyć duży okres spłaty kredytu. Tutaj można spłacać pożyczkę nawet do 96 miesięcy. Jest to spory odcinek czasu, dzięki czemu więcej osób może sobie na ten kredyt pozwolić. Zaletą jest również to, że pożyczone pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel i nie potrzebujemy żadnych poręczycieli. Wystarczą nasze stałe dochody. Kredytobiorca sam może zdecydować w jakim dniu chce spłacać raty. Jest to bardzo dobre, gdyż można ustalić termin spłat po tym jak otrzymamy wypłatę, czy też inne pieniądze. Klienci mogą również ubezpieczyć pożyczkę. Do wyboru mają aż trzy rodzaje ubezpieczeń. Bank daje możliwość wyboru takich ubezpieczeń jak: 

 Bezpieczna Pożyczka
 Bezpieczna Pożyczka Silver
 Bezpieczna Pożyczka Gold.
Ostatnia jest najlepsza i warto się na nią zdecydować, kiedy bierzemy większą sumę pieniędzy. Dla klientów są jeszcze inne udogodnienia. Otrzymują oni punkty w tak zwany programie Bankujesz-Kupujesz. Z pewnością największą wadą kredytów udzielanych w tym banku jest wywyższanie stałych klientów. Mają oni o wiele ciekawsze i atrakcyjniejsze warunki pożyczek gotówkowych niż klienci z zewnątrz. Należy nadmienić, że każda pożyczka której kwota jest wyższa niż 50 tysięcy złotych, potrzebne jest jakieś zabezpieczenie. W przypadku małżeństw, jeśli jedna z osób, chce wziąć kredyt na sumę powyżej 15 tysięcy złotych musi mieć pisemną zgodę współmałżonka. Jest to wada, ale i zaleta, gdyż w przypadku osób, które chcą pożyczyć pieniądze i wydać je na przyjemności nie uzyskają zgody swojej drugiej połówki. Oprocentowanie jest większe w przypadku, kiedy kredytobiorca weźmie również ubezpieczenie. Bez wątpienia to minus kredytu branego w tym banku.