Blog

Czy opłaca się ubepieczac kredyty gotówkowe?

2015-02-10
Napisany przez Site Owner

Ludzie, kórzy kiedyś strali się o jakiekolwiek kredyty gotówkowe lub starają się obenie, wiedza jak mniej wiecej przebiega ten proces i co trzba zrbić żeby taki kredyt dostać nie wszyscy jednak wiedzą na co składa się kredyt i dlaczego niejednokrotnie wymagane jest wykupinie ubezpieczenie kredytu lub jest ono proponowane jako element dodatkowy. Wiadomym choć nie da każdego jest fakt, że nie zawsze mamy obowiązek korzystać z takich ubezpieczeń. Często jesdnak zdaża się tak, że ubepieczenie kredytu jest jednym z warunków jakich wymaga bank przed zawarciem umowy kredytowej i bez jego spełnienia nie ammy szans na otrzymanie interesującej nas kwoty. Wejdź i sprawdź gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy w 2019 roku, dzięki nam wybierzesz najlepszą ofertę.

Często zdaża się tak, że ubezpieczenie musimy wykupić jeśli kredyt jest w ofercie promocyjnej, czyli mamy korzystne warunki kredytowania, mniejsze raty, dłuższy okres spłaty czy niższe oprocentowanie lub prowizję. Cała składka jaka zostaje wyliczona na poczet tego ubezpieczenia jest doliczona do kosztów kredytu. Suma ubezpieczenia pobierana jest z góry za cały okres kredytowania, zostaje skredytowana czyli odsetki pobierane są od całości kredytu wraz z kosztem ubezpieczenia. To z kolei nie zawsze okazuje się być korzystne, ponieważ w innym banku ten sam kredyt bez promocji może okazać się tańszy. Najczęściej banki oferują ubezpieczenia, w których zakres wchodzi ochrona na wypadek utraty pracy, utraty zdolności do pracy na skutek poważnej choroby czy śmierci kredytobiorcy. W przypadku śmierci ubepieczonego firma, w której została wykupiona polisa ma obowiązek w całości spłacić zadłużenie nieżyjącego kredytobiorcy. W przypadku pierwszych dwóch zdarzeń ubezpieczyciel spłaca jedynie część zobowiązania, jaką dokładnie zależy od ilości rat określonych w umowie prze ubezpieczyciela. Mimo to w momencie utraty pracy takie ubezpieczenie da nam czas na znalezienie nowej pracy bez obawy przed tym, że umowa kredytowa zostanie zerwana przez bank. Ubezpieczenia nie tylko mogą nas dodatkowo wspomóc w nagłych zdarzeniach loswych ale też dzięki nim kredyty gotówkowe są bardziej dostępne.

Niestety jak w każdym przypadku ubezpieczenie może mieć jakieś „ale“ czyli tak zwane wykluczenia, dzięki którym ubezpieczyciel może nam odmówić wypłacenia pieniędzy na poczet spłaty zadłużenia. Jednym z takich wykluczeń może być prypadek utraty pracy. Ubezpieczyciel wypłaci pieniądze dla banku ale, jeśli utrata pracy nie nastąpiła z winy pracownika. Podobnie może być w przypadku kiedy umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron, lub kredytobiorca zostanie odsunięty na gorsze stanowisko. Może też być tak, że jesli beziemy chcieli się ubiegać o wypłatę z tytułu utraty pracy będziemy musieli zarejestrować się w urzędzie pracy. W przypadku ochrony na wypadek niezdolności do pracy z powodu groźnej choroby, ubepieczony powinien dokładnie sprawdzić co kryje się pod nazwą groźna choroba, ponieważ każdy ubezpieczyciel ma co innego na myśli. Dla jednych chorób groźnych będie tylko pięć i będą one wypisane, a dla innych wszystkie z wyjątkami takimi jak np. zawał serca. Warto więc dokładnie sprawdić za co ewentualnie zgodzimy się płacić.