Lokaty terminowe zapewniają wysoki stopień pewności inwestycji, ale są też inne cechy, które sprawiają, że warto je rozważyć. Poniżej znajduje się kilka rzeczy, których możesz nie wiedzieć o inwestycjach w lokaty terminowe.

Możesz wybrać z zakresu dat zapadalności. Lokaty terminowe zazwyczaj wynoszą od jednego miesiąca do pięciu lat. Zasadniczo im dłuższy czas do wykupu, tym wyższa stopa oprocentowania inwestycji.

W terminie zapadalności masz możliwość reinwestowania odsetek uzyskanych z powrotem w lokatę terminową lub przeniesienia odsetek na wyznaczone konto bankowe. To pozwala albo zwiększyć kwotę, którą inwestujesz w następną lokatę, albo wykorzystać odsetki do innej inwestycji.

W zależności od wybranego terminu możesz spłacać odsetki co miesiąc, co kwartał, co pół roku, co roku lub w terminie zapadalności. Cztery z tych opcji płatności, w zależności od terminu, mogą dać ci dostęp do odsetek przed terminem zapadalności, jeśli chcesz wykorzystać pieniądze na inwestycje w inne miejsce.

Założenie lokaty terminowej może być tak proste, że wystarczy przejście do trybu online. Możesz użyć internetowego formularza wniosku z elektroniczną weryfikacją, aby otworzyć konto, które można wypełnić w zaledwie 10 minut. Jeśli jesteś zajęty w godzinach pracy, aplikacja online może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Możesz połączyć swoją lokatę terminową z kontem zarządzania gotówką w celu bezproblemowej integracji w terminie zapadalności. Umożliwia to sprawdzenie stanu depozytów terminowych oraz dostępnych środków na reinwestycję w terminie zapadalności. Jest to szczególnie korzystne dla samozarządzających super funduszami, aby usprawnić księgowość, a także deklaracje podatkowe, audyt i sprawozdawczość na koniec roku budżetowego.

Co wziąć pod uwagę przed wyborem lokaty terminowej?

Jeśli zastanawiasz się nad lokatą terminową, by zwiększyć swoje inwestycje, oto kilka porad i wskazówek, które możesz rozważyć przed wykonaniem tego kroku. Rachunki lokat terminowych są jedną z opcji dostępnych dla inwestorów, którzy chcą uzyskać więcej ze swoich oszczędności. Depozyty terminowe to inwestycje terminowe, co oznacza, że ​​Twoje pieniądze są „blokowane” do końca okresu, kiedy osiągną termin zapadalności.

Zobacz także:  Bezpieczne czy nie lokaty bankowe

Pomyśl o rachunku lokaty terminowej jak o rachunku oszczędnościowym, na którym wpłacasz określoną kwotę i zarabiasz na swoich oszczędnościach. To, jakie odsetki otrzymasz, zależy nie tylko od oprocentowania lokaty terminowej, ale także od jej częstotliwości płatności, czy jest ona złożona, a jeśli tak, to jak często.

Lokaty terminowe są oprocentowane według stałej stopy, a nie zmiennej stopy procentowej, i są tak skonstruowane, aby oszczędzać na koncie do końca okresu. Jeśli musisz zamknąć konto wcześniej lub chcesz uzyskać dostęp do swoich pieniędzy przed upływem terminu, prawdopodobnie zostanie naliczona opłata. Warto o tym pamiętać, przy wybraniu ostatecznej lokaty i warunków, o jakie się opiera.